TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z JIŽNÍCH ČECH

ubytování: pensionubytování: pension
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 26. září 2019
6 990 Kč
od 6 890 Kč
Sleva
-1%

září 2019

26.09. - 01.10.19 čtvrtek - úterý
polopenze autokarem
6 890 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+:200 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 5x nocleh v hotelu / penzionu - dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením
 • 5x polopenze
 • doprava
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa
 • informace: počítejte s prostředky na vstupy cca 800 Kč a kapesné 20 EUR
JIŽNÍ ČECHY VÁS UCHVÁTÍ A UŽ NEPUSTÍ
V jižních Čechách najdeme tolik krás a zajímavostí, že je jeden zájezd neobsáhne. My jsme pro vás vybrali takové klenoty jako jsou Tábor, Třeboň, Jindřichův Hradec, Červená Lhota, Nové Hrady a mnoho dalších, včetně výletudo rakouského příhraničí

Ubytování: pension

ubytování je v penzionu / hotelu ***

Program zájezdu

1. den: Odjezd časně ráno přes Prahu do Tábora. Uvidíte zde zdobné štíty měšťanských domů, jednu z nejhezčích památek pozdní gotiky v jihočeských městech, budete mít možnost návštěvy táborského podzemí - cca 500 m dlouhé trasy, na které jsou pospojovány sklepy z 15. a 16. stol. pod Žižkovým náměstím. Součástí města jsou i Klokoty - barokní klášter a poutní místo, které je oblíbeným vycházkovým cílem. Z Kotnova přes Holečkovy sady sem vede malebná křížová cesta. Odjezd na ubytování.
2. den: Třeboň (UNESCO) - půvabné starobylé město (měst. památková rezervace) ve středu rybníkářské oblasti, zámek a zámecký park, zachované opevnění s branami, kostel sv. Jiljí, Schwarzenberská hrobka - volno k procházkám, prohlídky, rybník Svět - projížďka. Návrat na nocleh.
3. den: Dnes si prohlédneme Červenou Lhotu - romantický zámek známý z pohádky Zlatovláska. Jindřichův Hradec - rozlehlý areál hradu přestavěného na zámek - jejich typické panorama se vypíná nad rybníkem Vajgar, cenné církevní památky a pozoruhodná městská architektura. Nocleh.
4. den: Nové Hrady - prohlídka historického města Nové Hrady, které vzniklo jako podhradí raně gotického hradu. Terčino údolí - 5 km dlouhá stezka přírodně krajinářským parkem - domácí i cizokrajné dřeviny, empírové stavby, 17 m vysoký umělý vodopád. Cuknštejn - unikátně dochovaná středověká tvrz. Žumberk - letní sídlo Petra Voka - gotická tvrz s expozicí lidového nábytku. Návrat na nocleh.
5. den: Výlet do Rakouska: Zwetl - malebný Altstadt zčásti obehnaný hradbami, radniční zvonkohra hraje několik taktů z Beethowenovy 9. symfonie, kašna Hubdertwasserbrunnen, slavný cisterciácký klášter Stift Zwettl. Weitra - malebné historické městečko patřící kdysi k českému království - krásná renesanční brána Obere Tor, Sgraffitohaus aj. Gmünd - renesanční městečko, procházka Naturparkem Blockheide - zalesněným parkem se spoustou zvláštně tvarovaných balvanů. Návrat na nocleh.
6. den: Landštejn - návštěva zříceniny jednoho z nejstarších a architektonicky nejcennějších hradů v Čechách. Slavonice - jedno z našich nejpůvabnějších měst - soubor pozdně gotických a renesančních domů. Telč (UNESCO) - perla jižní Moravy, úchvatné městské jádro obklopené třemi rybníky - ohromné množství kulturně-historických památek. Odjezd zpět.

Novinky Erika Tour

Novinky, informace ze zájezdů, zajímavosti

Sledujte nás: