Nejen jižní Čechy, ale i Kutná Hora...

ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 20. května 2021
5 990 Kč
od 5 630 Kč

20.05. - 23.05.21 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
Sleva 6% 5 990 Kč 5 630 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+:200 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4x nocleh - dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením - hotel
 • 4x polopenze
 • doprava
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa
 • informace: počítejte s prostředky na vstupy cca 800 Kč
JIŽNÍ ČECHY VÁS UCHVÁTÍ A UŽ NEPUSTÍ
V zájezdu budete moci navštívit takové skvosty jako jsou Kutná Hora, Kostnice v Sedlci, Hluboká, hrad Orlík a řadu dalších památek. Navštívíte kouzelná místa středních a jižních Čech

Ubytování: hotel ***

ubytování je v hotelu ***

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd do Kutné Hory. Chrám sv. Barbory, klenot pozdní gotiky a jedna ze čtyř staveb katedrálnmího typu v Čechách, je spolu s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého jana Křtitele a historickým centrem Kutné Hory zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Prohlédneme si chrám, katedrálu i historické centrum s řadou krásných domů (např. Dačického dům a sankturinovský dům). Budete také moci navštívit i vlašský dvůr a slavnou Kostnici v Sedlci. Odjezd na ubytování.
2. den: Jindřichův Hradec – rozlehlý areál hradu přestavěný na zámek – jejich typické panorama se vypíná nad rybníkem Vajgar, cenné církevní památky a pozoruhodná městská architektura. Třeboň (UNESCO) – půvabné starobylé město (měst. památková rezervace) ve středu rybníkářské oblasti, zámek a zámecký park, zachované opevnění s branami, kostel sv. Jiljí, Schwarzenberská hrobka, rybník Svět – prohlídky, volno k procházkám, Rožmberský rybník. Nocleh.
3. den: Nové Hrady - prohlídka historického města Nové Hrady, které vzniklo jako podhradí raně gotického hradu. Možnost návštěvy hradu. Terčino údolí - 5 km dlouhá stezka přírodně krajinářským parkem - domácí i cizokrajné dřeviny, empírové stavby, 17 m vysoký umělý vodopád. Cuknštejn - unikátně dochovaná středověká tvrz. Žumberk - letní sídlo Petra Voka - gotická tvrz s expozicí lidového nábytku. Návrat na nocleh.
4. den: Dnes vyrazíte k Orlické přehradě, která je z Vltavské kaskády nejvyšší, největší a nejmohutnější. Nejprve navštívíme hrad Orlík, který podává přímé svědectví o kultuře bydlení šlechty v uplynulých stoletích a o historii rodu Schwarzenbergů. Poté přejedeme lodí přes přehradu k hradu Zvíkov, který si také prohlédneme. Jsou odtud krásné vyhlídky na Vltavu, Otavu a jejich soutok. Na hradě je přístupný Královský palác, jehož součástí je Hlízová věž. Odjezd zpět.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: