Kouzelné jižní Čechy

ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 16. června 2022
od 6 250 Kč

Slevy

  • first minute
  • Seniorská sleva 55+:200 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

  • 3x nocleh - dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením - hotel
  • 3x polopenze
  • doprava
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • místní taxa
  • příplatek na 1/1 1530 Kč (příplatek: 1530 Kč)
  • informace: počítejte s prostředky na vstupy cca 800 Kč
JIŽNÍ ČECHY VÁS UCHVÁTÍ A UŽ NEPUSTÍ
V zájezdu budete moci navštívit takové skvosty jako jsou Tábor, Jindřichův Hradec, Nové Hrady a Terčino údolí, hrad Orlík a řadu dalších památek. Navštívíte kouzelná místa jižních Čech.

Ubytování: hotel ***

ubytování je v hotelu ***

Program zájezdu

1. den: Odjezd časně ráno přes Prahu do Tábora. Uvidíte zde zdobné štíty měšťanských domů, jednu z nejhezčích památek pozdní gotiky v jihočeských městech, budete mít možnost návštěvy táborského podzemí - cca 500 m dlouhé trasy, na které jsou pospojovány sklepy z 15. a 16. stol. pod Žižkovým náměstím. Součástí města jsou i Klokoty - barokní klášter a poutní místo, které je oblíbeným vycházkovým cílem. Z Kotnova přes Holečkovy sady sem vede malebná křížová cesta. Odjezd na ubytování.
2. den: Jindřichův Hradec – rozlehlý areál hradu přestavěný na zámek – jejich typické panorama se vypíná nad rybníkem Vajgar, cenné církevní památky a pozoruhodná městská architektura. Třeboň (UNESCO) – půvabné starobylé město (měst. památková rezervace) ve středu rybníkářské oblasti, zámek a zámecký park, zachované opevnění s branami, kostel sv. Jiljí, Schwarzenberská hrobka, rybník Svět – prohlídky, volno k procházkám, Rožmberský rybník. Nocleh.
3. den: Nové Hrady - prohlídka historického města Nové Hrady, které vzniklo jako podhradí raně gotického hradu. Možnost návštěvy hradu. Terčino údolí - 5 km dlouhá stezka přírodně krajinářským parkem - domácí i cizokrajné dřeviny, empírové stavby, 17 m vysoký umělý vodopád. Cuknštejn - unikátně dochovaná středověká tvrz. Žumberk - letní sídlo Petra Voka - gotická tvrz s expozicí lidového nábytku. Návrat na nocleh.
4. den: Dnes vyrazíte k Orlické přehradě, která je z Vltavské kaskády nejvyšší, největší a nejmohutnější. Nejprve navštívíme hrad Orlík, který podává přímé svědectví o kultuře bydlení šlechty v uplynulých stoletích a o historii rodu Schwarzenbergů. Poté přejedeme lodí přes přehradu k hradu Zvíkov, který si také prohlédneme. Jsou odtud krásné vyhlídky na Vltavu, Otavu a jejich soutok. Na hradě je přístupný Královský palác, jehož součástí je Hlízová věž. Odjezd zpět.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: