Nejen jižní Čechy, ale i Kutná Hora, Příbram...

ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 16. září 2020
od 6 490 Kč

16.09. - 20.09.20 středa - neděle
polopenze autokarem
6 490 Kč
cena za 5 dní (4 noci)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+:200 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4x nocleh - dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením - hotel
 • 4x polopenze
 • doprava
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa
 • informace: počítejte s prostředky na vstupy cca 800 Kč
JIŽNÍ ČECHY VÁS UCHVÁTÍ A UŽ NEPUSTÍ
V zájezdu budete moci navštívit takové skvosty jako jsou Kutná Hora, Kostnice v Sedlci, Hluboká, hrad Orlík a řadu dalších památek. Navštívíte kouzelná místa středních a jižních Čech

Ubytování: hotel ***

ubytování je v hotelu ***

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd do Kutné Hory. Chrám sv. Barbory, klenot pozdní gotiky a jedna ze čtyř staveb katedrálnmího typu v Čechách, je spolu s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého jana Křtitele a historickým centrem Kutné Hory zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Prohlédneme si chrám, katedrálu i historické centrum s řadou krásných domů (např. Dačického dům a sankturinovský dům). Budete také moci navštívit i vlašský dvůr a slavnou Kostnici v Sedlci. Odjezd na ubytování.
2. den: Hluboká – jedna z našich nejnavštěvovanějších památek – monumentální romantický zámek považovaný za nejkrásnější panské sídlo v Čechách. Ohrada – lovecký barokní zámeček – dnes lesnické a lovecké muzeum. České Budějovice - prohlídka centra města – městská památková rezervace – jedno z největších náměstí v Čechách – goticko-renesanční domy, Černá věž s báječnou vyhlídkou. Návrat na nocleh.
3. den: Dnes vyrazíte k Orlické přehradě, která je z Vltavské kaskády nejvyšší, největší a nejmohutnější. Nejprve navštívíme hrad Orlík, který podává přímé svědectví o kultuře bydlení šlechty v uplynulých stoletích a o historii rodu Schwarzenbergů. Poté přejedeme lodí přes přehradu k hradu Zvíkov, který si také prohlédneme. Jsou odtud krásné vyhlídky na Vltavu, Otavu a jejich soutok. Na hradě je přístupný Královský palác, jehož součástí je Hlízová věž. Návrat na nocleh.
4. den: V překrásném údolí na soutoku Lužnice a říčky Smutné se nachází malebné městečko Bechyně proslulé svou historií, architektonicky zajímavým mostem, renesančním zámkem, Křižíkovou elektrickou dráhou, ale hlavně Bechyňskými lázněmi. Budete moci navštívit renesanční zámek, který vznikl v 16. stol., za vlády Patra Voka, kostel Nanebevzetí P. Marie a další památky. Poté procházka romantickým kaňonovitým údolím potoka s názvem Židova strouha, které patří k nejromantičtějším místům v Čechách. Při ústí do Lužnice lemují Židovu strouhu mohutné skalní masivy. Návrat na nocleh.
5. den: Nejprve zajedeme do Příbrami, která byla proslulá jako hornické město. Projedeme si historické centrum a vyjdeme si na Svatou horu - poutní místo, které se rozkládá na kopci zvedajícím se přímo nad centrem města. Nachází se zde barokní klášterní komplex, který je centrem města spojen krytým schodištěm. Odjezd.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: