Pohádková krása Česko – saského Švýcarska

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 9. září 2021
6 990 Kč
od 6 780 Kč

09.09. - 14.09.21 čtvrtek - úterý
polopenze autokarem
Sleva 3% 6 990 Kč 6 780 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1. 2019
 • first minute 4% do 10. 2. 2019
 • first minute 3% do 10. 3. 2019
 • Seniorská sleva 55+: 200 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 5x nocleh - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl. v hotelu
 • 5x polopenze
 • doprava - klim. bus
 • průvodce
 • povin. poj. CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa
 • info: cena nezahrnuje vstupy, lodě (cca 600 Kč a 30 EUR)
NEUVĚŘITELNÁ ROMANTIKA ČESKO - NĚMECKÉHO POHRANIČÍ
Vypravte se s námi do míst, která jsou pro svoje romantické výhledy, malebné soutěsky, rozeklané skalní věže, stěny a brány nazývaná rájem filmařů. Je to pohádková krajina, kde příroda vytvořila podívanou, jaká nemá obdoby.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách do Tisé. Tiské stěny - procházka romantickým skalním městem s několika možnými trasami. Odjezd do Děčína - prohlídka, ubytování.
2. den: Hřensko - přes Tři prameny se projdeme na Pravčickou bránu – mohutný 16 m vysoký oblouk, jeden z nejpodivuhodnějších skalních útvarů na planetě a dále na pramicích Divokou a Tichou soutěskou zpět. Nocleh.
3. den: Vyjedeme z Děčína výletním parníkem (Poseidon) po Labi a projedeme úchvatným labským kaňonem přes Hřensko s výhledem na okolní skalní útvary do Bad Schandau. Bad Schandau - katedrála, procházka po Labské promenádě, Sendigova kašna a čtvrť Postelwitz s hrázděnými domy. Výtahem vyjedeme nad město - krásné výhledy. Na závěr dne možnost koupání v lázních Toskana terme, event. botanická zahrada. Návrat na nocleh. V případě nemožnosti vycestovat do SRN náhradní program: Jetřichovické stěny - procházka v jedné z nejkrásnějších částí Děčínské vrchoviny - přes tři nejkrásnější vyhlídky Českého Švýcarska - Mariina vyhlídka (orlí hnízdo vystavěné na špici skalního ostrohu), Wilemínina stěna (po dřevěném můstku přejdete propast a ocitnete se mezi obry) a Rudolfův kámen.
4. den: Výlet do Německa do Míšně - prohlídka historického středu a návštěva světoznámé porcelánky. Poté navštívíme Popelčin zámek Moritzburg s krásným parkem. Drážďany - prohlídka centra - Semperova opera, Zwinger, Dóm, Kurfiřtský zámek, Frauenkirche, Brühlova terasa aj. (Kdo nebude chtít jet lodí, může jet do Drážďan autobusem). Návrat na nocleh. V případě nemožnosti vycestovat do SRN náhradní program: Tolštejn - zříceniny kdysi pyšného hradu, možnost výstupu na nejvyšší horu oblasti Jedlovou s krásným výhledem (rozhledna). Jiřetín pod Jedlovou má na náměstí Hornické muzeum, jehož součástí je i Štola sv. Jana Evangelisty. Nedaleká Křížová hora s rokokovými zastaveními křížové cesty, kaplí sv. Kříže a kaplí Božího hrobu připomíná poutě pořádané zde již od 18. stol.
5. den: Výlet na Bastei – fantastický shluk skalních věží spojený impozantním kamenným mostem – neskutečný rozhled na kamenný labyrint plný roklí, strží a věží a skalní hrad Neurathen - opět nádherné vyhlídky. Pilnitz - zámek na břehu Labe - prohlídka zámeckých zahrad. Königstein - tabulová hora s pyšnou kamennou pevností – obrovský nedobytný komplex na skále nad kaňonem řeky – opět fantastický výhled. Návrat na nocleh. V případě nemožnosti vycestovat do SRN náhradní program: Benešov nad Ploučnicí - město s pozoruhodným areálem dvou zámků - fenomén saské renezance. Česká Kamenice - jedno z nejvýznamnějších měst Českého Švýcarska vzniklo ve druhé polovině 13. stol.
6. den: Kamenický Šenov - Panská skála - slavné čedičové varhany známé i z pohádky Pyšná princezna. Rumburk - město je spojováno především s barokní loretánskou kaplí Panny Marie, která je vyhledávána nejen poutníky, ale i milovníky historie a architektury. Odjezd zpět.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: