To nejkrásnější z jižních Čech I

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 6. srpna 2022
od 8 290 Kč

Slevy

  • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -300 Kč)

Cena zahrnuje

  • 4x nocleh – dvoulůžkové pokoje
  • 4x polopenze
  • doprava
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • místní taxy
  • příplatek na jednolůžkový pokoj - 2000 Kč (příplatek: 2000 Kč)
  • cena nezahrnuje vstupy
ROMANTIKA JIŽNÍCH ČECH A PAMÁTKY UNESCO.
Jižní Čechy patří k nejkrásnějším koutům naší republiky. A že místní atraktivity si skutečně zaslouží pozornost, o tom svědčí spousta památek, které jsou na seznamu UNESCO.

Program zájezdu

1. den: Hluboká – jedna z našich nejnavštěvovanějších památek – monumentální romantický zámek považovaný za nejkrásnější panské sídlo v Čechách. Ohrada – lovecký barokní zámeček – dnes lesnické a lovecké muzeum. České Budějovice - prohlídka centra města – městská památková rezervace – jedno z největších náměstí v Čechách – goticko-renesanční domy, Černá věž s báječnou vyhlídkou. Nocleh.
2. den: Český Krumlov (UNESCO) – tolik krásy na tak malé ploše najdete málokde na světě – městská památková rezervace. Zlatá Koruna – jeden z našich nejkrásnějších a nejhodnotnějších klášterů ze 13. stol. Návrat na nocleh.
3. den: Holašovice (UNESCO) – jeden z nejdokonalejších celků lidové architektury selských staveb. Kratochvíle – půvabný renesanční zámek, jedna z nejhodnotnějších zaalpských renesančních architektur. Prachatice – jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých renesančních měst ležících na středověké zlaté stezce – kouzelné měšťanské domy. Návrat na nocleh.
4. den: Hrad Rožmberk – věž Jakobínka z raně gotického horního hradu a nový zámek s renesančním křídlem - prohlídka. Vyšší Brod – jeden z největších a umělecky nejcennějších klášterních areálů v Čechách – dochovaný téměř v původním gotickém slohu, cenná klášterní umělecká sbírka – prohlídka. Lipenská přehrada – možnost lodního výletu a procházky po nezapomenutelné první české Stezce korunami stromů na Kramolíně, kam se dostanete lanovkou nebo stezkabusem. Nocleh.
5. - 6. den: Blatná – město růží s jedním z nejkrásnějších jihočeských hradů, který se shlíží v hladině rybníka, obora s daňky. Poté zajedeme do Příbrami, která byla proslulá jako hornické město. Projdeme si historické centrum a vyjdeme si na Svatou horu – poutní místo, které se rozkládá na kopci zvedajícím se přímo nad centrem města. Nachází se zde barokní klášterní komplex, který je s centrem města spojen krytým schodiště. Odjezd zpět.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: