Balaton a termální lázně

Maďarsko Maďarsko Balaton

1 termín od 12. června 2024

5 -denní zájezd

ubytování:hotel

doprava:autokarem

strava:polopenze

od 10 490 Kč

sleva 5% původně 10 990 Kč
12.06. - 16.06.24 středa - neděle
polopenze autokarem
Sleva 5% 10 990 Kč 10 490 Kč
cena za 5 dní (4 noci)

Slevy

 • first minute 500 Kč do 31. 1. 2024. 2023
 • Seniorská sleva 55+: 250 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -250 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4 x nocleh – hotel*** – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 4 x polopenze - švédské stoly, k večeři neomezená konzumace nealkoholických nápojů
 • uvítací přípitek
 • doprava klim. bus
 • průvodce
 • vstupy do bazénů, sauny a na pláž
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • příplatek na jednolůžkový pokoj 4.770 Kč
 • místní taxa 8 EUR - platí se na místě
BALATON, TERMÁLY, POZNÁVÁNÍ A VÍNO = RELAX U MAĎARSKÉHO MOŘE
V PROGRAMU NÁVŠTĚVA 4 RŮZNÝCH TERMÁLŮ
Užijte si svůj pobyt u Balatonu a k tomu se pobavte výlety do slavných a zajímavých míst v okolí a odpočívejte v nesčetných termálních lázních. Prostě nechte se hýčkat.
Zájezd bez nočních přejezdů!

Stravování: polopenze

snídaně i večeře - bohaté švédské stoly, k večeři neomezená konzumace nealkoholických nápojů

Ubytování: hotel

hotel Annabella Danubius*** je krásně položený přímo u Balatonu s nejkrásnější pláží. Navíc má vnitřní i vnější bazén.
Je vyhlášený vynikající kuchyní

Program zájezdu

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách ze Semil – směr Praha – Brno - Bratislava, přejezd do Maďarska, příjezd do Balatonfüredu. Náš hotel se nachází v nejkrásnější části malebného městečka, jen několik metrů od promenády Tagore, bezprostředně na břehu jezera. Po ubytování se po ní budete moci projít, své kouzlo má procházka do přístavu plachetnic, k někdejší vile spisovatele Móra Jókaiho nebo ke krásnému domu vybudovanému ve slohu klasicismu, který byl v letech 1893 až 1916 letním sídlem slavné herečky Lujzy Blaha, „nejoblíbenějším hnízdečkem slavíka národa“, jak uvádí nápis nad vchodem. Popřípadě se můžete osvěžit na hotelové pláži. Po večeři se budete moci projít na promenádě Tagore a navštěvovat příjemné restaurace, obchody a kavárny. Nocleh.
2. den: Ráno navštívíme Veszprém – „Město královen“ s malebnou hradní čtvrtí: požarní věž, Brána hrdinů, kaple sv. Gisely a sv. Jiří. Benediktinský vrch s úžasným panoramatickým výhledem na údolí Sedu a Bakoňský les. Poté navštívíme Székesfehérvár – prohlídka starobylého města, které bylo po Ostřihomi nejvýznamnějším městem maďarského královstvi, kde se konaly korunovace a pohřby uherských panovníků (bazilika sv. Štěpána, Zahrada zřícenin, kostel sv. Imricha, Říšské jablko. Poté relaxace v nedalekých termálních lázních v tureckém stylu Arpad. Budeme mít také možnost užít si ochutnávku vína v některém z místních vyhlášených vinařstvích. Návrat na nocleh.
3. den: Nejprve navštívíme město Keszthely – nazývané maďarské Versailles, krásný zámek – jedno z nejpřitažlivějších míst Balatonu, muzeum kočárů z doby monarchie, které je největším muzeem kočárů v Evropě. Hevíz – lázně, největší biologicky aktivní termální jezero v Evropě – pobyt v lázních. Zpět na nocleh.
4. den: Nejprve se vypravíme na nedaleký Tiháňský poloostrov – jedno z nejkrásnějších míst u Balatonu – staré domy z našedlého čedičového tufu s doškovými střechami, lidové stavby, Kopec ozvěn, keramická dílna, kopec Ovar s celami ruských pravoslavných mnichů 11. – 14. stol. Odtud se přívozem přeplavíme na druhou stranu jezera Balaton a navštívíme skanzen Szatodpuszta (historický statek). V Siofóku budeme relaxovat v lázních Galerius, které jsou pojmenované po římském císaři Galeriovi a připomínají atmosféru římských lázní. Nocleh.
5. den: Přejezd na koupání ve vyhlášených termálních lázních Sárvár (Bük). Odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách. Zájezd bez nočnich přejezdů!

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: