Skryté kouzlo Českomoravské Vysočiny

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 5. května 2022
od 4 890 Kč

Slevy

  • first minute
  • seniorská sleva 55+: 150 Kč

Cena zahrnuje

  • 3x nocleh s polopenzí – dvoulůžkové pokoje
  • doprava
  • průvodce
  • povinné pojištění CK
ZELENÁ HORA (UNESCO) – BOHUSLAV MARTINŮ (TŘI STUDNĚ) - PERNŠTEJN
Neokázalá krása Českomoravské vysočiny nezůstala utajena řadě umělců. Z jejího kouzla čerpali inspiraci malíři, hudební skladatelé… I pro nás bude tento zájezd tak trošku útěkem z rušného světa do přírody.

Ubytování: hotel

hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ráno do Hlinska za návštěvou Veselého kopce na romantickou procházku skanzenem, který má na 30 kouzelných objektů, které často přitahují i filmaře. Žďár nad Sázavou – prohlédneme si zámecký areál – bývalý cisterciácký klášter s expozicí barokního umění na Žďársku, kostel Nanebevzetí Panny Marie Santinim přestavěný v duchu barokní gotiky a především poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře postavený podle návrhů významného pražského architekta vrcholného baroka Jana Blažeje Santiniho. Je považován za vrchol Santiniho tvorby – postavený na půdorysu hvězdy, magická symbolika čísla 5 je realizována v celé stavbě (UNESCO). Odjezd na nocleh.
2. den: Turistika v oblasti: V samém centru Žďárských vrchů se vydáme z bývalé sklářské hutě Cikháj na skalnatý vrchol Tisůvka a kolem Stříbrné studánky – prameniště řeky Svratky na Žákovu horu (výrazný vrchol Žďárských vrchů - 810 m). Probíhá zde naučná stezka Žákova hora – Tisůvka (10 km). Dále potom přes Fryšavský kopec k evropské rozvodnici mezi úmořími Severního a Černého moře. Seznámení s přírodou a historií Českomoravské vrchoviny. Nocleh.
3. den: Pernštejn – návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Leží na skále téměř 800 let a nikdy nebyl dobyt. Rod Pernštejnů patřil v 16. stol. k nejbohatším a nejvlivnějším rodům v Českých zemích. Nové Město – slavný sportovní areál proslulý závody v biatlonu a v běhu na lyžích - zastávka. Sněžné – kouzelná soukromá japonská zahrada tvořená v duchu budhistických a šintoistických tradic. Polička – zachované městské hradby, historické centrum, farní kostel s rodnou světničkou Bohuslava Martinů. Návrat na nocleh.
4. den: Rokokový zámek Nové Hrady přezdívaný české Versailles nebo malý Schönbrunn - v rámci prohlídky stálé zámecké expozice uvidíte výjimečnou výstavu Umění nábytku v proměnách staletí a nahlédnete do soukromých prostor majitelů, krásné zahrady. Toulovcovy maštale – procházka skalními pískovcovými labyrinty v borových lesích – skalní útvary jsou pojmenovány podle loupeživého rytíře Vavřince Toulavce.- nejpůsobivější část takzvaných Budislavských skal – přírodní rezervace. Odjezd zpět.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: