Romantické kouzlo Alsaska – kraje vína

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: snídaněstrava: snídaně
doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 1. září 2020
od 6 490 Kč

01.09. - 05.09.20 úterý - sobota
snídaně autokarem
6 490 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Cena zahrnuje

 • 2x nocleh v hotelu - dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl. se snídaní
 • doprava – klim. bus
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • večeře: platba u průvodce
 • příplatek na jednolůžkový pokoj 2200 Kč (příplatek: 2200 Kč)
 • informace: doporučené vstupné - vstupy a ochutnávky 75 EUR

ROMANCE O VÍNĚ A KOUZLU ALSASKÝCH VESNIČEK


Alsasko je krajem dobrého vína, vinic, malebné krajiny, okouzlujících středověkých měst a starobylých hradů. Podařilo se zde skloubit kulturu dvou národů jako snad nikde jinde v Evropě, a tak se zde budete cítit mimořádně příjemně, obzvláště když ještě ochutnáte zdejší speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd
2. den: Kouzelné město Thann se skvostnou gotickou katedrálou, procházka k vinicím, které jsou údajně nejstrmější v Alsasku a víno se sklízí speciálním způsobem. Vyhlídková cesta Route de Cretes na Grand Ballon, lehce dosažitelný nejvyšší vrchol Vogéz (1.424 m) - jedinečný pohled na Alsasko, pokračování kolem jezer Lac Blanc a Lac Noir do městečka na úpatí Vogéz Lapoutroie, návštěva muzea pálenky s výkladem o výrobě alsaské „eau-de-vie“ včetně degustace a exkurze do sýrárny s ochutnávkou typického štiplavého vogézského sýru Munster. V podvečer si ještě prohlédneme hrázděné městečko Kaysersberg. Nocleh.
3. den: Zastavíme se v Riquewihr – nejkrásnější vsi na vinné stezce a Ribeauvillé – půvabném městečku na úpatí tří hradů - obě jsou perly alsaských vinic na Cestě Route du vin. Colmar - malebné starobylé centrum této oblasti, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů. Eguisheim - pohádkové středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, uličky jsou plné pitoreskních hrázděných domů. Určitě se zastavíme na ochutnávku alsaských vín a sýrů přímo u vinaře. Nocleh.
4. den: Výhledy na Hrad Haut-Koenigsbourg nad vesnicí St. Hippolyte, který je dominantou Alsaska. Obernai – rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, projdeme si kouzelné zachovalé středověké centrum s hrázděnými domy. Štrasburk – „křižovatka Evropy“, okouzlí vás hrázděné domy, středověké strážní věže, katedrála Notre-Dame, kryté mosty a čtvrť s kanály „Petite France“ - fakultativně můžete absolvovat projížďku po kanálech řeky Ill. Odjezd do ČR.
5. den: Příjezd časně ráno

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: