Romantické kouzlo Alsaska – kraje vína a krása chryzantém

Francie Francie

1 termín od 26. října 2024

5 -denní zájezd

ubytování:hotel

doprava:autokarem

strava:snídaně

od 8 600 Kč

sleva 4% původně 8 990 Kč
26.10. - 30.10.24 sobota - středa
snídaně autokarem
Sleva 4% 8 990 Kč 8 600 Kč
cena za 5 dní (3 noci)

Slevy

  • first minute
  • Seniorská sleva 55+: 250 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Cena zahrnuje

  • 3x nocleh v hotelu - dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl. se snídaní
  • doprava – klim. bus
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • večeře: platba u průvodce
  • příplatek na jednolůžkový pokoj 2900 Kč (příplatek: 2900 Kč)
  • informace: doporučené vstupné - vstupy a ochutnávky 75 EUR

ROMANCE O VÍNĚ A KOUZLU ALSASKÝCH VESNIČEK


Alsasko je krajem dobrého vína, vinic, malebné krajiny, okouzlujících středověkých měst a starobylých hradů. Podařilo se zde skloubit kulturu dvou národů jako snad nikde jinde v Evropě, a tak se zde budete cítit mimořádně příjemně, obzvláště když ještě ochutnáte zdejší speciality: víno, sýr a tarte flambée. Romantiku tohoto zájezdu doplňuje krása chryzantém.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ráno (Semily 4:00, Praha 6:00) přes Rozvadov do Německa a přejezd do národního parku Schwarzwald, kde se zastavíme v městečku Lahr - historické město mezi vinicemi, které v této době ovládly chryzantémy. Koná se zde festival chryzantém - více než 10.000 těchto kouzelných květin všech barev zdobí celé město v podobě pestrobarevných obrazců, tvarů a kompozic. Odjezd na nocleh.
2. den: Kouzelné město Thann se skvostnou gotickou katedrálou, procházka k vinicím, které jsou údajně nejstrmější v Alsasku a víno se sklízí speciálním způsobem. Vyhlídková cesta Route de Cretes na Grand Ballon, lehce dosažitelný nejvyšší vrchol Vogéz (1.424 m) - jedinečný pohled na Alsasko, pokračování kolem jezer Lac Blanc a Lac Noir do městečka na úpatí Vogéz Lapoutroie, návštěva muzea pálenky s výkladem o výrobě alsaské „eau-de-vie“ včetně degustace a exkurze do sýrárny s ochutnávkou typického štiplavého vogézského sýru Munster. V podvečer si ještě prohlédneme hrázděné městečko Kaysersberg. Nocleh.
3. den: Zastavíme se v Riquewihr – nejkrásnější vsi na vinné stezce a Ribeauvillé – půvabném městečku na úpatí tří hradů - obě jsou perly alsaských vinic na Cestě Route du vin. Colmar - malebné starobylé centrum této oblasti, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů. Eguisheim - pohádkové středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, uličky jsou plné pitoreskních hrázděných domů. Určitě se zastavíme na ochutnávku alsaských vín a sýrů přímo u vinaře. Nocleh.
4. den: Výhledy na Hrad Haut-Koenigsbourg nad vesnicí St. Hippolyte, který je dominantou Alsaska. Obernai – rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, projdeme si kouzelné zachovalé středověké centrum s hrázděnými domy. Štrasburk – „křižovatka Evropy“, okouzlí vás hrázděné domy, středověké strážní věže, katedrála Notre-Dame, kryté mosty a čtvrť s kanály „Petite France“ - fakultativně můžete absolvovat projížďku po kanálech řeky Ill. Odjezd do ČR.
5. den: Příjezd časně ráno

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: