Jeseníky - jesenické výhledy

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 19. července 2022
od 7 790 Kč

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

  • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -300 Kč)

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh v hotelu – dvoulůžkové pokoje
  • 5x polopenze
  • doprava
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • místní taxa
  • příplatek na 1/1 2530 Kč (příplatek: 2530 Kč)
  • vstupy, lanovky
NEJKRÁSNĚJŠÍ TRASY JESENÍKŮ S VÝLETEM DO POLSKA.
Jeseníky jsou jedny z našich nejkrásnějších a nejvyhlídkovějších hor. Drsná a zároveň romantická příroda Jeseníků vás zaujme na první pohled. Jeseníky jsou horským přírodním rájem v létě i v zimě navíc s mnoha historickými i technickými poklady a lázněmi.

Program zájezdu

1. den: : Ráno (Semily 5:30) odjedeme na pomezí Orlických hor a Jeseníků na Dolní Moravu. Čeká nás zde unikátní stezka v oblacích, která se vypíná 58,8 m nad okolním svažitým terénem a dominuje hřebenu Slamníku. Na hřeben Slamníku vyjedeme lanovkou, popř. vyjdeme pěšky. Ze stezky se otvírají kouzelné výhledy na Jeseníky, Kralický Sněžník, Krkonoše a do Polska. Odjezd na nocleh.
2. den: Výjezd autobusem hromadné dopravy z Karlovy Studánky - lázní železité kyselky s roubenými lázeňskými budovami na Ovčárnu – pěší trasa na Praděd (2,5 km) – nejvyšší horu Moravy (1.491 m) – kruhový rozhled – zdatnější, sestup zpět údolím Bílé Opavy s množstvím divokých peřejí, kaskád a vodopádů, ostatní busem zpět. Eventuelně odpočinek v Karlově Studánce. Návrat na nocleh.
3. den: Zlaté Hory – město známé již ze 13. stol. bohatými ložisky zlata. Poutní místo Panny Marie Pomocné, v údolí Ztracených štol můžete vyzkoušet rýžování zlata, prohlídka mlýnů a procházka. NP Rejvíz – unikátní naučná stezka dlouhá 3 km začíná u penzionu proslaveného vyřezávanými židlemi s postavami rejvízských usedlíků. Lázně Jeseník – Priessnitzovy léčebné lázně nazývané také lázněmi „vodního doktora“ – procházka po lázeňském okruhu. Návrat na nocleh.
4. den: Výlet do Polska – nejprve si prohlédnete historické centrum města Nysa, které si zachovalo středověké urbanistické uspořádání. Na náměstí a v jeho okolí se nachází mnoho renesančních a barokních domů, např. Dům městské váhy. Dále barokní fontána, monumentální gotický kostel sv. Jakuba a Anežky, barokní kostely Sv.Petra a Pavla aj. Dále Paczkow – polský Carcasone – středověké městečko – kamenné gotické ochranné zdi v délce 1.200 m s 19 skořápkovými baštami a čtyřmi bránami, kostel sv. Jana Evangelisty ze 14. stol. s unikátní studnou, Katův dům. Nocleh.
5. den: Ramzovské sedlo - v Ramzové najdete nejvýše položenou železniční stanici. Lanovkou na Šerák (1.351 m) a hřebenovou cestou na Keprník (1.423 m) - kruhový rozhled, přírodní rezervace - a zpět. Jeskyně na Pomezí – největší jeskynní systém v ČR vzniklý rozpouštěním mramoru – prohlídka. Na závěr dne navštívíme zámek Janský vrch – arcibiskupské sídlo s významnou sbírkou dýmek. Návrat na nocleh.
6. den: Přes Červenohorské sedlo odjedeme do Koutů a odtud minibusem na Dlouhé Stráně – třetí největší vodní přečerpávací elektrárna na světě (nutno objednat předem). Poté nás čeká návštěva Velkých Losin – budete si moci vybrat, zda budete chtít navštívit zámek, papírnu, kde se vyrábí ruční papír, nebo termální lázně. Odjezd, příjezd do 22 hodin.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: