Cinque Terre - nejromantičtější kout Itálie

Itálie Itálie Santa Margherita Ligure

žádný termín od 3. května 2024

7 -denní zájezd

ubytování:hotel ***

doprava:autokarem

strava:polopenze

od 12 490 Kč

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

  • first minute do 28. 3. 2023
  • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami)i

Cena zahrnuje

  • 4x nocleh v hotelu 3* s polopenzí (snídaně bufet, večeře 3-chodové menu) – dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
  • doprava – klim. bus
  • průvodce
  • povin. pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj 3000 Kč = 3000 CZK
  • vstupy, vlaky, lodě

ITALSKÉ SPECIALITY: CINQUE TERRE, PORTOFINO, JANOV,PARMA,Pulzující Janov se slavnými osobnostmi Kryštofa Kolumba a Marca Pola, starobylá elegantní Parma, a krása Ligurské riviéry – „riviéry vycházejícího slunce“ s blankytným mořem, divokým pobřežím a vesničkami pastelových domů – prostě zážitky, které jinde nenajdete!

Program zájezdu

1. den: Odjezd odpoledne, přejezd do Itálie.
2. den: Janov - prohlídka centra Janova – atmosférou nabité změti úzkých uliček, které vedou od přístavu směrem na sever. Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo se složitým pruhovaným průčelím, kostel El Gesú, palác San Giorgio, kde ve vězení Marco Polo vyprávěl své příběhy, které byly publikovány jako Milión, rodný Kolumbův dům. Možnost oběda v typické přístavní restauraci. Akvárium, starý přístav – Porto Antico, vyhlídkový výtah Bigo aj. Odjezd na ubytování, nocleh.
3. den: Autobusem si vyjedeme do La Spezie , odtud vlakem do Vernazza, přímo do oblasti Cinque Terre („Pět zemí“) – neskutečně krásného koutu Itálie s nádherným členitým pobřežím, jehož pět vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore je vklíněno do skalnatých zátok a rozloženo na svazích kolmých útesů obklopených terasovitými vinohrady a přístupné pouze vlakem, lodí nebo pěšky. My vyrazíme procházkou romantickou cestou z Vernazza, jehož středověká pevnost stráží zátoku z vysokého útesu, do blízkosti Monterossa, odkud pojedeme vláčkem do Manaroly nebo do Riomaggiore, kde se budeme toulat starými uličkami a užijeme si romantiku těchto míst. Poté se vrátíme do La Spezie a do hotelu.
4. den: Tentokrát se vydáme z La Spezie na výlet lodí na ostrov Palmaria. Zde se opět projdeme krásnou středomořskou vegetací, cestou, na které vás čeká dechberoucí výhled na panorama La Spezia, Portovenere, Tino a ostrovy Tinetto. Poté si vyjedeme lodí do Portovenere , starodávného přístavního městečka opět s krásným panoramatem, které tvoří jednak jeho samotná poloha na samém cípu NP Cinque Terre a především kostelíček sv. Petra stojící na skalnatém výběžku jako maják. Zde si užijeme procházku městečkem. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den: Dnes se vydáme z Camogl (Rapalla) lodí k benediktinskému opatství San Fruttuoso, jehož románské budovy pocházejí většinou z 11. stol. a který má velmi neobvyklou polohu - stojí těsně nad písečnou pláží. Po krátké osvěžující přestávce budeme pokračovat do Portofina schovaného v zátoce chráněné svahy porostlými cypřiši a olivovníky. Pokocháme se tímto dalším kouzelným městečkem a poté se vydáme lodí do Santa Margherita Ligure a zpět do hotelu. Nocleh.
6. den: Odjezd, zastávka v Parmě - prohlídka města: Via Mazzini, Palazzo del Governatore, Palazzo della Pilotta, Piazza Duomo a nádherný lombardsko-románský dóm, krásné osmiboké baptisterium z růžového veronského mramoru - neprávem možná trochu opomíjený italský skvost. Pokračování v cestě zpět.
7. den: Příjezd v dopoledních hodinách.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: