Moravské Toplice - mimořádné lázně s černou vodou

ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 1. dubna 2020
od 8 150 Kč

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -300 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4x nocleh v hotelu Termal 4* - dvoulůžkové pokoje
 • 4x polopenze - bohaté švédské stoly
 • každý den neomezený vstup do Terme 3000 a hotelového welness s termálními prameny
 • doprava klim. busem
 • průvodce
 • povin. poj. CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa ve výši 6,5 EUR - platí se na místě
 • informace - doporučené vstupné 35 EUR
SLOVINSKÉ LÁZNĚ TŘETÍHO TISÍCILETÍ
Poznejte léčivou sílu severního Slovinska – poznejte léčivou sílu černé vody! Poznejte lázně Moravské Toplice. Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou - při hledání ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda (72°C), která dala vzniknout dnešnímu modernímu lázeňskému komplexu 3. tisíciletí. Vy zde budete moci relaxovat v areálu, jehož vodní plocha je 5.000 m2 a zahrnuje 22 venkovních a vnitřních bazénů o teplotě 30 - 38°C. Ubytováni budete v kvalitním hotelu Termal 4*, který leží jen pár kroků od lázeňského resortu Terme 3000 a sám má vlastní welness centrum se 2 venkovními - z nichž jeden má unikátní černou vodu - a 1 vnitřním bazénem o teplotě 34 - 37°C. Hoteloví hosté mají neomezený vstup do resortu Terme 3000.

Stravování: polopenze

bohat= švédské stoly

Ubytování: hotel ****

hotel**** - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program zájezdu

1. den: Odjezd krátce po půlnoci (z Prahy, ostatní odjezdová místa dříve), ráno příjezd do Slovinska, krátká zastávka u zříceniny kláštera Žička Kartuzia pod svahy Pohorie. Po poledni příjezd do Moravských Toplic a ubytování v hotelu. Odpoledne relaxace u bazénů s termální vodou: s bílou vodou (blahodárné účinky na pohybové ústrojí) a s černou vodou (jedinečná voda s příměsí ropy má léčebné účinky na kožní problémy). Večeře ( bufet), nocleh.
2. den: Celodenní lázeňský relax, možnost procházek v areálu. Večeře, nocleh.
3. den: Výlet do Dobrovniku, kde jsou největší skleníky orchidejí ve Slovinsku a potom si vyjedeme do Lendavy, v jejímž okolí absolvujeme projížďku vinicemi Lendavské Gorice. Vystoupáme na 53,5 metrů vysokou rozhlednu, která je vlastně konstrukčně ojedinělé vinárium, s překrásným výhledem na vinné tratě. Pod rozhlednou je příjemné posezení s možností degustace vína. Podvečerní relaxace, večeře, nocleh.
4. den: Výlet do městečka Ptuj - nejstaršího města Slovinska - architektonické klenotnice: dominikánský klášter, hrad Ptuj s regionálním muzeem, městská radnice, městská věž a socha Orfea, popř. romantická procházka podél řeky Drávy. Na závěr budete mít možnost navštívit nejstarší a nejuznávanější vinařství Slovinska Ptujska kleť. Vinné sklepy v klášterním komplexu minoritů byly vybudovány ve 13. stol. a patří mezi nejstarší na světě. Při jejich prohlídce uvidíte historické dřevěné sudy a také vzácný archiv, který obsahuje i víno z nejstarší vinné révy na světě zvané Stará trta. Současná výborná bílá vína se vyrábí pod značkou Pullus a jestli byste rádi něco zvláštního, potom ochutnejte růžovou Žametovku. Odpoledne relax v hotelovém wellness nebo v Terme 3000, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani dopolední koupání v lázních. Poté odjedeme a na zpáteční cestě se zastavíme ve vesnici Bogojina s nevšedním farním kostelem Nanebevstoupení Páně, který je jednou z nejvýznamnějších staveb architekta Plečnika, odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: