Neodolatelná příroda Filipín

ubytování: hotel ***+ubytování: hotel ***+
strava: snídaněstrava: snídaně
doprava: leteckydoprava: letecky
žádný termín od 2. listopadu 2022
od 78 900 Kč

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

 • first minute

Cena zahrnuje

 • Letenky Praha Manila a Manila – Praha s přestupy
 • vnitrostátní lety dle programu
 • trajekty dle programu
 • transfery dle prorgamu
 • 10x nocleh (3x Manila, 3x Bohol, 1x Aziza Paradise Palavan, 3x El Nido)
 • Manila City Tour s obědem
 • Pagsanjan Falls Tour s obědem
 • Cebu City Tour s obědem
 • Bohol Tour s obědem při plavbě po Loboc River
 • Puerta Princesa City Tour
 • Plavba Podzemní řekou s obědem
 • El Nido Tour A s obědem
 • vstupy dle programu
 • služby anglicky mluvícího průvodce při programech
 • český delegát
 • povin poj. CK

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a programy
 • cestovní pojištění
Filipíny, které tvoří 7107 ostrovů mají ohromující krajinu. Fantastické jsou Čokoládové kopce na ostrově Bohol, neuvěřitelné souostroví Bacuit u El Nido, desítky ostrovů, ostrůvků a neobydlených vápencových útesů strmě vyrůstajících z průzračného moře zde ukrývají opravdový ráj na zemi. Na ostrovech zkrátka můžete objevovat hory, pralesy, jeskyně, jezera a vodopády a samozřejmě bílé písečné pláže a tyrkysovou křišťálově čistou vodu. Ty nejhezčí pláže v souostroví najdete na severním konci ostrova Palawan (který byl mimo jiné několikrát zvolený jako nejlepší ostrov na světě) v oblasti El Nido.
Filipíny mají jeden z nejrozmanitějších biotopů na zemi. Jsou domovem rozmanitého výběru ptáků, rostlin, zvířat a mořských tvorů. Filipínský nártoun je jeden z nejmenších a nejroztomilejších druhů opic na světě. Co se také těžko hledá v okolních zemích jsou žraloci velrybí, kteří obývají pobřeží ostrova Cebu. Šnorchlování s těmito mírumilovnými obry je neskutečný zážitek.
Na Filipínách navíc vládne ideální počasí. Nejsou zde extrémně vysoké ani nízké teploty.
Pobyt zpříjemní i místní kuchyně, která je mixem malajské, čínské, španělské, japonské a americké kuchyně. Určitě ochutnáte místní specialitu adobo, vepřové maso vařené s octem a sójovou omáčkou podávané s rýži a nezapomeňte na filipinský vynález banánový kečup. A rum je zde levnější než ovocný džus.
Pohostinnost Filipínců je nesrovnatelná se zbytkem světa! A stále se usmívají, rádi zpívají a tančí. V takové zemi je velmi příjemně a cestování po Filipínách je zábava.

Stravování: snídaně

Cena zahrnuje snídaně a 5x oběd.
Při fakultativních výletech jsou obědy,
možnost doobjednat večeře

Ubytování: hotel ***+

3 a 4* hotely a residence

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy
2. den: Přílet do Manily. Prohlídka města Manila. Prohlídku začnete z finanční čtvrti Makati včetně pevnosti Bonifacio a Amerického hřbitova, poté se přesunete do města Manila, hlavního města země. Přijedete do parku Rizal, pojmenovaného na počest národního hrdiny země, Dr. Jose Rizala. Po krátké foto zastávce budete pokračovat do historického opevněného města Intramuros. Projdete dlážděnými ulicemi okolo kostela San Agustin Church, nejstaršího kamenného kostela v zemi, a prohlédnete si jeho širokou sbírku církevních ikon, roucha a dalších náboženských předmětů. Naproti je Casa Manila, reprodukce domu z 19. století vybaveného orientálním a evropským dekorem, stejně jako filipínským starožitným nábytkem. Pokračujte do Fort Santiago, hlavní obranné linie Manily proti nájezdníkům z moře. Kamenná pevnost střeží vstup do města z Manilského zálivu a je místem mnoha tragických okamžiků filipínské historie. Z pevnosti pojedete do Quiapo, centrální čtvrti Manily, často označované jako srdce Manily s tržištěm, poutním kostelem Černého Nazaréna a bazary. Poté budete pokračovat na Čínský hřbitov, kde jsou mauzolea velká a propracovaná jako domy a kde jsou velmi zřetelné fúze buddhistického a křesťanského náboženství. Během prohlídky absolvujete oběd. Po prohlídce pojedeme do hotelu, nocleh.
3. den: Snídaně. Prohlídka vodopádů Pagsanjan s obědem. Město Pagsanjan - místo slavných 70 stop vysokých vodopádů Pagsanjan, je přibližně dvě hodiny jízdy jihovýchodně od Manily. Cestou uvidíte typické přírodní scenérie venkova. Po příjezdu se připravte na nalodění na vydlabanou kánoi, kterou obsluhují dva zdatní lodníci, na projížďku proti proudu k vodopádům. Budete klouzat mezi skalami a balvany uprostřed strmých roklí a tropické vegetace. Strávíte nějaký čas u řeky nebo se můžete rozhodnout pro projížďku na bambusovém raftu pod vodopády, abyste na svém těle pocítili bouřlivý příval tun vody. Vaše zpáteční cesta bude dalším vzrušujícím zážitkem při jízdě po proudech, kdy lodníci manévrují na kánoi mezi kameny a balvany, dokud nedosáhnete klidnějších vod. Před návratem do Manily oběd v restauraci na břehu řeky. Nocleh.
4. den: Snídaně. Transfer na letiště Manila. Let z Manily do Cebu. Prohlídka města Cebu s obědem. Pověst Cebu City jako jedné z nejlepších turistických destinací v zemi je způsobena jeho celoročním teplým klimatem a dostupností. Cebu, pojmenované jako druhá mezinárodní brána země, má bohatou historii a je nejstarším městem (1565) na Filipínách. Prohlídka města začíná návštěvou majestátního taoistického chrámu. Tento impozantní a vysoce zdobený chrám taoistické náboženské komunity se nachází šest kilometrů od centra města. Jeho velikost a architektura svědčí o tom, že značná část obyvatel Cebu jsou etničtí Číňané. Cestou k bazilice projdete kolem hlavního provinčního úřadu Cebu a uhlového trhu, kde se prodává většina čerstvých produktů města. Zastavíte se u baziliky Minore de San Agustin, kde je nyní socha Jezulátka. Kousek odtud je Magellanův kříž, místo, kde bylo v Cebu poprvé představeno křesťanství. Nedaleko je Fort San Pedro, první vojenská pevnost v zemi. Její zdi byly nedávno zrestaurovány a na vnitřním nádvoří se rozkládá zahrada, lákavé útočiště nedaleko od ruchu přístavu. Poté budete pokračovat do Casa Gorordo, poslední zastávky prohlídky. Čtvrť Parian v dnešním centru města byla na přelomu století rezidenčním domovem bohatých z Cebu. Ze zbývajících čtyř domů byla obnovena a zařízena rezidence Gorordo v dobovém stylu. Kromě nábytku je zde porcelán, liturgické předměty, oblečení a staré fotografie Cebu. Oběd. Poté přejezd na molo Cebu, trajekt z Cebu do Boholu. Příjezd na Bohol, transfer z mola Tagbilaran do Bohol Beach Club, nocleh v plážovém klubu Bohol.
5. den: Snídaně. Fascinující Bohol Tour s obědem na Loboc River Cruise. Bohol, ležící východně od Cebu, je ostrovní provincií, která je přirozeně krásná a historicky bohatá. Jeho hlavní město Tagbilaran má náměstí lemovaná stromy a kamenné budovy, včetně kostela postaveného jezuity v 18. století. Provincie si získala reputaci jako místo některých z nejlepších pláží v zemi. Podél jeho pobřeží jsou četné ostrůvky včetně Panglao, Cabilao, Mahinay a Lapinpin, které jsou vynikajícími místy pro potápění. Opustíte svůj resort brzy ráno a vydáte se na jednodenní výlet, který vám představí zázraky Boholu. První zastávkou je nadace Philippine Tarsier Foundation ve městě Corella, která slouží jako útočiště pro nejmenšího primáta na světě, nártouna. Budete pozorovat tyto vzácné noční tvory v jejich přirozeném prostředí a budete ohromeni jejich hbitostí, když se pohybují, skáčou z jednoho stromu na druhý a otáčejí hlavou téměř o 360 stupňů. Poté budete pokračovat do Baclayonu, uděláte si krátkou zastávku na historickém místě Blood Compact, kde Španěl Miguel Lopez de Legazpi a Datu Sikatuna, domorodý náčelník, zpečetili své přátelství symbolickým nápojem. V Baclayonu navštivte staletý kamenný kostel, ve kterém se nachází muzeum obsahující sbírku náboženského umění, církevní roucha a také libreta církevní hudby napsaná v latině na zvířecí kůži. Budeme pokračovat v prohlídce a projdeme se kolem uměle vytvořeného lesa Bilar, hustého podrostu tyčících se mahagonových stromů rostoucích na okrajích dálnice vedoucí k Chocolate Hills, geologickému divu země. Z dálky tyto kopce vypadají jako obrovské kapky bonbónů, které mění barvu podle ročního období, a jsou příhodně pojmenovány „čokoláda“, když se tráva v létě zbarví do tmavě hnědé. Vydáte se na vyhlídku, abyste se podívali na okolí z ptačí perspektivy, než se přesunete k řece Loboc, kde si plavbu po proudu v plovoucí restauraci zpříjemníte lahodným obědem podávaným na palubě. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Nocleh v plážovém klubu Bohol.
6. den: Snídaně, volno na pláži. Fakultativně výlet za pozorováním delfínů, plaváním s velrybími žraloky a setkáním s vodními želvami. Skutečně unikátní zážitky během jednoho výletu. Odjezd v 6 hodin ráno – vydáme se za pozorováním delfínů cestou k jižní části ostrova Cebu k městu Oslob, kde se velrybí žraloci hojně vyskytují. Jsou zde chránění. Starají se o ně a krmí je místní rybáři. Výlet do Oslobu od pozorování delfínů trvá cca 1 hodinu a 45 minut. Po příjezdu vás vyzvedne malá místní loďka „banca“ a odveze vás na setkání s velrybími žraloky, kde budete moci plavat a šnorchlovat s těmito něžnými obry. Poté co s nimi strávíte asi 45 minut, nalodíte se znovu na loďku, a ta vás doveze na ostrov Balicasag, kde pro změnu budete moci plavat a šnorchlovat s mořskými želvami. Na lodi pro vás připraví čerstvý barbeque oběd. Návrat na nocleh v plážovém klubu Bohol.
7. den: Snídaně, check-out, transfer z Bohol Beach Club do Tagbilaran Pier. Trajekt z Boholu do Cebu. Příjezd do Cebu, transfer z Pier na letiště Mactan, let z Cebu do Puerto Princesa, Palawan. Prohlídka města Puerto Princesa. Ostrov Palawan je největší provincií na Filipínách, skládá se z 1200 ostrovů a ostrůvků. Pevnina je 425 kilometrů dlouhá, vede od severovýchodu k jihozápadu, s různou šířkou od 8,5 do 40 kilometrů. Velká část oblasti je kopcovitá a hornatá s širokými rozlohami džungle a deštných pralesů s přírodními jeskyněmi. Pobřeží a pobřežní ostrovy mají množství opuštěných pláží a skrytých zátok, čisté pobřežní vody hemžící se vodním životem a korálovými útvary. Krátká prohlídka Puerto Princesa, jedné ze tří oblastí na Palawanu, zahrnuje jízdu po Rizal Avenue - hlavní ulici města a obchodním centru, kolem Mendoza Mini Park, do přístaviště a oblasti přístavu. Krátké zastávky jsou v muzeu State College, na krokodýlí farmě, u tkalců ananasových vláken, na trhu a v trestanecké kolonii Iwahig, známé také jako „vězení bez zdí“, protože jde o vesnici, kde slušní vězni žijí se svými rodinami a pracují na farmách. Nocleh v Aziza Paradise Palawan.
8. den: Snídaně. Prohlídka podzemní řeky s obědem a přejezd do El Nida. Dnes si vyjedete do Sabangu, 2 hodiny jízdy z centra města, odtud motorizovaným člunem do St. Paul’s Bay a 3901 hektarového přírodního parku vápencových a mramorových útesů tyčících se nad okolní zátokou. Od roku 2011 patří Sabang do UNESCO a je zařazen mezi sedm přírodních divů světa. Prozkoumáte úžasnou podzemní řeku v parku na pádlovaných kánoích. Budete moci obdivovat kupolovité jeskyně připomínající katedrálu této řeky, která se táhne až 8 kilometrů pod vápencovými útesy. Stalagmity stoupající z vody vytvářejí děsivou atmosféru, která hraničí s hrůzou, protože tyto pohledy jsou spojeny s výkřiky netopýrů, kteří žijí v jeskyních. Poté si vychutnáte piknikový oběd v přímořském letovisku v Sabangu. Po prohlídce transfer do El Nido. Nocleh v rezidenci na pláži Lio.
9. den: Snídaně, volno na pláži, relax. El Nido jehož název znamená v překladu hnízdo, je vstupní branou k překrásným Bacuitským ostrovům. Město El Nido se tísní mezi majestátními krasovými útesy a Bacuitskou zátokou. Jeho budovy sahají až k přilehlé pláži. Nocleh.
10. den: Snídaně. EL NIDO TOUR A Tento lodní výlet je věnován fantastické krajině Bacuitských ostrovů. Z křišťálově průzračných vod Bacuitské zátoky se vynořují desítky členitých vápencovitých ostrovů a ostrůvků, které ze zátoky dělají fantaskní krajinu. Navštívíte Velkou lagunu, ostrov Payong Payong nebo Entalula, Tajnou lagunu, ostrov Shimizu, pláž Seven Commando. Užijete si bělostných pláží a báječného šnorchlování a také místní oběd. Nocleh.
11. den: Snídaně. Odpočinek na pláži, fakultativně EL NIDO TOUR D Na poznání této kouzelné krajiny nestačí jeden výlet, proto zde je fakultativně ještě jeden výlet po místních krásách. Během lodního výletu navštívíte Malou lagunu, ostrov Cadlao, pláž Nat-nat, pláž Paradise, pláž Pasandigan – kouzelná místa, kde si zase užijete kouzelné pláže, šnorchlování a pohádkové scenérie. Nocleh.
12. den: Snídaně, check-out, transfer na letiště Lio. Let z EL NIDO do MANILY (T6113 0825H-0950H), přílet do Manily, transfer z vnitrostátního terminálu na mezinárodní terminál. Odlet z Manily. (V závislosti na letových řádech může být odlet z El Nido předcházející den v podvečer a nocleh v Manile.)
13. den: Přílet do Prahy.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: