Národní park Pieniny a Vysoké Tatry

Slovensko Slovensko Stará Ľubovňa

žádný termín od 23. srpna 2021

8 -denní zájezd

ubytování:bungalov

doprava:autokarem

strava:polopenze

od 8 430 Kč

Slevy

  • first minute 6% do 10. 1.
  • first minute 4% do 10. 2.
  • first minute 3% do 10. 3.
  • Seniorská sleva 55+: 250 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -250 Kč)

Cena zahrnuje

  • 6x nocleh v bungalovech v Pieninském národním parku - každý bungalov má vlastní soc. zařízení a 3 dvoulůžkové (popř. třílůžkové) ložnice
  • 6x polopenze
  • doprava
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • plavba na pltích, vstupy, loď
UŽIJTE SI PLAVBU NA PLTÍCH I PROCHÁZKY KRÁSNOU KRAJINOU PIENIN!
Tento zájezd je určen jak pro ty, kteří se chtějí věnovat poznávání, tak pro turisty, nebo pro ty, kteří chtějí odpočívat v krásném přírodním prostředí. Poznáte rázovitou krajinu Pieninského národního parku s jeho tradicemi i pohostinnými lidmi, stejně jako atraktivní okolí, kde budete moci poznávat i relaxovat. Ubytování je zajištěno v jednoduchých bungalovech s vlastním sociálním zařízením v Haligovcích v Pieninském národním parku. Goralský dvor je známý vyhlášenou domácí kuchyní.

Ubytování: bungalov

bungalovy - dvoulůžkové ložnice

Program zájezdu

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách. Cestou se zastavíme v Kežmaroku, bývalém královském městě. Nalezneme zde nejen krásný dřevěný evangelický tzv. Paulínský kostel, ale také gotický kostel sv. Kříže (bazilika minor) původně ze 13. stol. s přestavbou ve stol. patnáctém, gotický hrad a další zajímavosti. Odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: Pieninský národní park: Červený Kláštor – gotický kostel Sv. Antona a klášter kartuziánů, národní památka – prohlídka. Fakultativně splav na pltích po Dunajci (7 km) nejkrásnější částí národního parku – Lesnica, Lesnické sedlo – Haligovské skály, návrat na nocleh.
3. den: Stará Lubovňa - Muzeum zamagurské dědiny a Lubovnianský hrad - dominanta města, původně strážný hrad. Vyšné Ružbachy - lázeňské místo se čtrnácti prameny a travertinovým kráterem. Koupání v termálech. Nocleh.
4. den: Výlet do polských Tater do Zakopaného – zimního hlavního města Polska. Ulice Krupowki – rušný bulvár se spoustou tradičních horských obchodů, restaurací a hospůdek zakončený slavnou tržnicí. Možnost výjezdu lanovkou na vrch Gubalówka, pod kterým Zakopané leží a odkud se nám naskytne jedinečný výhled na celé panorama Tater. Procházka na druhý vrchol tohoto hřebene Butorowy Wierch. Zde se nachází „vyhlídková lanovka“, kdy pomalá jízda dolů nám umožní kochat se nejen výhledem na vrchol Giewont, ale podívat se i na místní typickou horskou zástavbu a život. Návrat na ubytování.
5. den: Spišský hrad - monumentální zříceniny jednoho z největších hradů Evropy, Levoča – městská památková rezervace, kostel sv. Jakuba s největším gotickým oltářem světa. Vrbov – koupání v termálním koupališti. Návrat na nocleh.
6. den: Červený Kláštor - přechod lávkou do Sromowcu Nižnych – polská část Pienin. Vystoupáme na dominantu Pienin Trzy korony (982 m) – na jejich vyhlídkovou galerii. Zdatnější mohou pokračovat až na vrchol Sokolica‚ kterou Poláci nazývají matkou Pienin. Návrat zpět a přejezd k přehradě na Dunajci – vyjdeme k její hrázi a poté k hradu Niedzica. Dalším místním cílem je i zřícenina Czorsztyn. Návrat na nocleh.
7. den: Ráno odjezd do Vysokých Tater do Tatranské Lomnice – lanovkou na Skalnaté pleso – možnost lanovky na Lomnický štít, popř. na Lomnické sedlo, sestup přes Hrebienok do Starého Smokovce, eventuelně přes Malou Svišťovku do Tatranské Lomnice. Poté odjezd do ČR.
8. den: Návrat v časných ranních hodinách.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: