CINQUE TERRE - NEJROMANTIČTĚJŠÍ KOUT ITÁLIE

ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 21. května 2019
od 11 990 Kč

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1. 2018
 • first minute 4% do 10. 2. 2018
 • first minute 3% do 10. 3. 2018
 • (maximální výše slevy může dosáhnout 1.200 Kč)
 • Seniorská sleva 55+: 400 Kč ( nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -400 Kč)

Cena zahrnuje

 • 5x nocleh v hotelu 3* s polopenzí (snídaně bufet, večeře 3-chodové menu) – dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
 • welcome drink
 • doprava – klim. bus
 • průvodce
 • povin. pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • pokoj 1/1 3.000 Kč

ITALSKÉ SPECIALITY: CINQUE TERRE, PORTOFINO, JANOV,PARMA,Pulzující Janov se slavnými osobnostmi Kryštofa Kolumba a Marca Pola, starobylá elegantní Parma, a krása Ligurské riviéry – „riviéry vycházejícího slunce“ s blankytným mořem, divokým pobřežím a vesničkami pastelových domů – prostě zážitky, které jinde nenajdete!
JEDNÁ SE O ZÁJEZD MIMO KATALOG - GARANCE ODJEZDU - NYNÍ DOPLNĚNÍ SKUPINY.

Program zájezdu

1. den: Odjezd Semily 3:45, dále po trase Turnov, Mladá Boleslav, Praha 5:30. Dále cesta přes SRN a Rakousko do Itálie do oblasti Bolzana, krátká prohlídka dle časových možností a odjezd na ubytování v oblasti.
2. den: Ráno odjezd do Parmy - prohlídka města: Via Mazzini, Palazzo del Governatore, Palazzo della Pilotta, Piazza Duomo a nádherný lombardsko-románský dóm, krásné osmiboké baptisterium z růžového veronského mramoru - neprávem možná trochu opomíjený italský skvost. Pokračování v cestě na ubytování do oblasti Versilie. Večeře, nocleh.
3. den: Autobusem si vyjedeme do La Spezie, odtud vlakem do Vernazza nebo Monterosso, přímo do oblasti Cinque Terre („Pět zemí“) – neskutečně krásného koutu Itálie s nádherným členitým pobřežím, jehož pět vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore je vklíněno do skalnatých zátok a rozloženo na svazích kolmých útesů obklopených terasovitými vinohrady a přístupné pouze vlakem, lodí nebo pěšky. My vyrazíme procházkou (dle schopností účastníků) romantickou cestou z Vernazza, jehož středověká pevnost stráží zátoku z vysokého útesu, do blízkosti Monterossa, odkud pojedeme vláčkem do Manaroly nebo do Riomaggiore, kde se budeme toulat starými uličkami a užijeme si romantiku těchto míst (procházky uzpůsobíme možnostem účastníků). Poté se vrátíme do La Spezie a do hotelu.
4. den: Tentokrát se vydáme z La Spezie na výlet lodí na ostrov Palmaria. Zde se opět projdeme krásnou středomořskou vegetací, cestou, na které vás čeká dechberoucí výhled na panorama La Spezia, Portovenere, Tino a ostrovy Tinetto. Poté si vyjedeme lodí do Portovenere, starodávného přístavního městečka opět s krásným panoramatem, které tvoří jednak jeho samotná poloha na samém cípu NP Cinque Terre a především kostelíček sv. Petra stojící na skalnatém výběžku jako maják. Zde si užijeme procházku městečkem. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den: Dnes se vydáme z Camogli - přímořského městečka s vysokými pastelovými domy na terasách - které si nejprve prohlédneme, lodí k benediktinskému opatství San Fruttuoso, jehož románské budovy pocházejí většinou z 11. stol. a který má velmi neobvyklou polohu - stojí těsně nad písečnou pláží. Po krátké osvěžující přestávce a procházce budeme pokračovat do Portofina obdivovaného fotografy a celebritami a schovaného v zátoce chráněné svahy porostlými cypřiši a olivovníky. Pokocháme se tímto dalším kouzelným městečkem, projdeme se k majáku a poté se vydáme lodí do Santa Margherita Ligure - známého přímořského letoviska s krásnou promenádou, a zpět do hotelu. Nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do Janova na 9ti hodinovou prohlídku centra Janova – atmosférou nabité změti úzkých uliček, které vedou od přístavu směrem na sever. Terasa Spianata Castelletto – z vyhlídky je celé město jako na dlani – nezapomenutelný zážitek, možnost použití výtahu. Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo se složitým pruhovaným průčelím, kostel El Gesú, palác San Giorgio, kde ve vězení Marco Polo vyprávěl své příběhy, které byly publikovány jako Milión, rodný Kolumbův dům. Ochutnáte místní pečivo foccacciu, která je zde nejlepší z celé Itálie. Možnost oběda v typické přístavní restauraci. Světoznámé Akvárium nebo Námořní muzeum nebo jen starý přístav – Porto Antico, vyhlídkový výtah Bigo aj. Po devítihodinové přestávce odjezd, cesta přes Rakousko a SRN do ČR.
7. den: Příjezd v odpoledních hodinách.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: