Cinque Terre - nejromantičtější kout Itálie

ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 14. května 2021
12 690 Kč
od 12 185 Kč
Sleva
-4%

14.05. - 20.05.21 pátek - čtvrtek
polopenze autokarem
Sleva 4% 12 690 Kč 12 185 Kč
cena za 7 dní (5 nocí)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1. 2021
 • first minute 4% do 10. 2. 2021
 • first minute 3% do 10. 3. 2021
 • (maximální výše slevy může dosáhnout 1.200 Kč)
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč ( nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -300 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4x nocleh v hotelu 3* s polopenzí (snídaně bufet, večeře 3-chodové menu) – dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
 • welcome drink
 • doprava – klim. bus
 • průvodce
 • povin. pojištění CK
 • v ceně nejsou vstupy, lodě, vjezdy do měst, doporučujeme cca 100 EUR

Cena nezahrnuje

 • pokoj 1/1 3.000 Kč
 • místní taxa 1,5 EUR / osoba / noc (může se změnit), platí se na místě

ITALSKÉ SPECIALITY: CINQUE TERRE, PORTOFINO, JANOV,PARMA,Pulzující Janov se slavnými osobnostmi Kryštofa Kolumba a Marca Pola, starobylá elegantní Parma, a krása Ligurské riviéry – „riviéry vycházejícího slunce“ s blankytným mořem, divokým pobřežím a vesničkami pastelových domů – prostě zážitky, které jinde nenajdete!
JEDNÁ SE O ZÁJEZD MIMO KATALOG - GARANCE ODJEZDU - NYNÍ DOPLNĚNÍ SKUPINY.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách (19:00) ze Semil (potom po trase Turnov, Mladá Boleslav, Praha). Dále cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.
2. den: Ráno příjezd do Mantovy, města s působivou siluetou nad třemi jezery, jezera Verdiho Rigoletta a bohatou historií. Prohlídka města, které si zachovalo svůj středověký ráz - Palazzo Ducale, Palazzo Te, vzájemně propojená dlážděná náměstí, např Piazza dell´Erbe, Piazza Mantegna a Piazza Broletto s Brolettem - to vše nás okouzlí pohádkovou atmosférou. Pokračování v cestě na ubytování do oblasti Versilie. Večeře, nocleh.
3. den: Autobusem si vyjedeme do La Spezie, odtud vlakem do Vernazza nebo Monterosso, přímo do oblasti Cinque Terre („Pět zemí“) – neskutečně krásného koutu Itálie s nádherným členitým pobřežím, jehož pět vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore je vklíněno do skalnatých zátok a rozloženo na svazích kolmých útesů obklopených terasovitými vinohrady a přístupné pouze vlakem, lodí nebo pěšky. My vyrazíme procházkou (dle schopností účastníků) romantickou cestou z Vernazza, jehož středověká pevnost stráží zátoku z vysokého útesu, do blízkosti Monterossa, odkud pojedeme vláčkem do Manaroly nebo do Riomaggiore, kde se budeme toulat starými uličkami a užijeme si romantiku těchto míst (procházky uzpůsobíme možnostem účastníků). Poté se vrátíme do La Spezie a do hotelu.
4. den: Tentokrát se vydáme z La Spezie na výlet lodí na ostrov Palmaria. Zde se opět projdeme krásnou středomořskou vegetací, cestou, na které vás čeká dechberoucí výhled na panorama La Spezia, Portovenere, Tino a ostrovy Tinetto. Poté si vyjedeme lodí do Portovenere, starodávného přístavního městečka opět s krásným panoramatem, které tvoří jednak jeho samotná poloha na samém cípu NP Cinque Terre a především kostelíček sv. Petra stojící na skalnatém výběžku jako maják. Zde si užijeme procházku městečkem. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den: Dnes se vydáme k návštěvě jedněch z největších skvostů Itálie. Nejprve navštívíme slavnou Pisu. Samozřejmě navštívíme Campo dei Miracoli neboli pole zázraků, kde budeme moci obdivovat nádhernou katedrálu Duomo, Baptisterium, hřbitov Camposanto a asi nejslavnější památku - Šikmou věž - okouzlující architektonický celek ze "zlatého věku" Pisy v 11.- 13. stol. Duch tzv. pisánské románské architektury, která ae vyznačuje černobílými mramorovými průčelími budov i v dalších částech starého města. Poté se vydáme do Luccy, městečka ležícího uvnitř prstence renesančních hradeb obklopených zahradami a mohutnými baštami. Většina centra Lucy je upravena jako pěší zóna a tak se můžete dosytosti toulat jeho uličkami a obdivovat zdejší Dóm, kostel San Michele in Foro na bývalém římském fóru, rodný dům Giacomo Puciniho a další kouzelná náměstíčka a uličky plné historie. Návrat na nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do Janova na 9ti hodinovou prohlídku centra Janova – atmosférou nabité změti úzkých uliček, které vedou od přístavu směrem na sever. Terasa Spianata Castelletto – z vyhlídky je celé město jako na dlani – nezapomenutelný zážitek, možnost použití výtahu. Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo se složitým pruhovaným průčelím, kostel El Gesú, palác San Giorgio, kde ve vězení Marco Polo vyprávěl své příběhy, které byly publikovány jako Milión, rodný Kolumbův dům. Ochutnáte místní pečivo foccacciu, která je zde nejlepší z celé Itálie. Možnost oběda v typické přístavní restauraci. Světoznámé Akvárium nebo Námořní muzeum nebo jen starý přístav – Porto Antico, vyhlídkový výtah Bigo aj. Po devítihodinové přestávce odjezd, cesta přes Rakousko a SRN do ČR.
7. den: Příjezd v odpoledních hodinách.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: