Brazilské skvosty - Rio de Janeiro, Salvador, vodopády Iguazu

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 17. listopadu 2022
od 76 900 Kč

17.11. - 28.11.22 čtvrtek - pondělí
polopenze letecky
76 900 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

Slevy

 • first minute

Cena zahrnuje

 • letenky Praha – Rio de Janeiro a Slavador – Praha s přestupy
 • vnitrostátní lety dle programu
 • transfery
 • výlety a prohlídky dle programu s místním průvodcem
 • 10x nocleh v hotelech 3* se snídaní
 • oběd v typické „Churrascarii“
 • večeře na rozloučenou
 • český delegát
 • povin. poj. CK

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • fakultativní výlety
 • jednolůžkový pokoj
Při tomto zájezdu vás čeká celá řada světových hitů. Objevíte mimořádné město Rio de Janeiro s překrásnou polohou, kterou budete moci obdivovat hor Corcovado nebo Cukrová homole. Město, které je obklopeno horami s tropickým deštným pralesem a nekonečnými bílými plážemi, z nichž nejslavnější jsou Copacabana a Ipanema. Město samby a karnevalu. Další perlou jsou vodopády Iguazu – fantastická vodní masa v pohybu, která je širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara. A na závěr první hlavní město Brazílie s mimořádnou afrobrazilskou atmosférou.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem - přílet do Rio de Janeiro, nocleh.
2. den: RIO DE JANEIRO Po snídani začneme den návštěvou „Corcovado“. Výchozím bodem je městská část "Cosme Velho", která se nachází mezi centrem města a Copacabana. Zubačkou (přibližně 20 minut jízdy na vrchol), pojedete přes tropickou oblast „Tijuca“ – tropický les, který je největší městský les na světě. Je to také a fantastické místo k výhledu na Rio de Janeiro a hory. Corcovado má výšku 710 metrů. Na vrcholu je pomník Krista Vykupitele s otevřenou náručí, který můžete vidět téměř z každého místa v Rio de Janeiru. Z této vyhlídkové plošiny si můžete vychutnat jeden z nejpozoruhodnějších panoramatických výhledů na světě. Na jedné straně Cukrová homole a záliv Guanabara a Niterói a na druhé straně „Jižní zóna“ s plážemi Copacabana a Ipanema a také Lagoa Rodrigo de Freitas. Corcovado se nachází v národním parku Tijuca - chráněné oblasti. Oběd v typické „Churrascarii“ – to je typická restaurace Brazílie – pro nás gurmánská extravagance. Pokud jste v Brazílii nebyli v Churrascarii, nebyli jste v Brazílii! Čeká vás zde skvělé jídlo, služby a úchvatný výhled. Po obědě návštěva Cukrové homole – působivé 396 m vysoké skály, která poskytuje bezkonkurenčně nejlepší výhled na město a okolní tropický deštný prales. Nahoru se dostanete lanovkou. První zastávka je na kopci zvaném „Morro da Urca“, na kterém se nachází několik zahrad a panoramatických vyhlídkových plošin. Až dorazíte na druhou, zastavte se a vychutnejte si nádherný výhled na Rio de Janeiro, jeho pláže a záliv Guanabara. Na obzoru můžete vidět Corcovado. Návrat do hotelu a nocleh.
3. den: Celodenní výlet do bývalého hlavního města Mdiny, procházka středověkým městem, možnost navštívit katedrálu sv. Pavla. Transfer do města Mosty, prohlídka baziliky, 3. největší kopule v Evropě, procházka městem. Pokračování do megalitických chrámů Hagar Qim a Mnajdra Temples na jihu ostrova. Ojedinělé naleziště megalitických chrámů. Prohlídka jeskyně Blue Grotto, možnost výletu na lodičkách ( není zahrnuto v ceně 8 Eur na osobu ). Nocleh. RIO DE JANEIRO Po snídani zahájíme prohlídkou města s návštěvou historického centra Rio de Janeira. Absolvujete procházku těsnými uličkami, které dokumentují historii města. Navštívíte nejvýznamnější turistické atrakce, např. opatství s názvem „São Bento“, krásný kostel Igreja de Candelaria, Náměstí XV. listopadu a Banco do Brasil - kulturní centrum, které obývá bývalou bankovní čtvrť. Navíc uvidíte nejslavnější ulici Goncalves Dias, kde se nachází tradiční bar pojmenovaný „Colombo“. Výlet končí na „Largo da Carioca“ a prohlídkou městské katedrály v Rio de Janeiru. (Trvání: 4 hodiny) Návrat do hotelu, odpoledne volno k relaxaci, popř. Fakultativně budete moci vyrazit např. ke stadionům Sambodromo, kde se pořádá největší festival Samby, a Maracana, který byl největším fotbalovým stadionem na světě nebo do botanické zahrady, která byla založena již v 19. stol. Nocleh.
4. den: RIO DE JANEIRO Snídaně, volný den, možnost koupání, fakultativních výletů. Nocleh v hotelu.
5. den: RIO DE JANEIRO - IGUAZU Po snídani transfer na letiště k letu do Foz do Iguaçu. Transfer do hotelu. Čas na odpočinek, nocleh.
6. den: IGUAZU Snídaně. Dnešek bude věnován vodopádům Iguazu (UNESCO). Tyto fantastické vodopády, širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m v tzv. Ďáblově chřtánu. Užijete si výlet k vodopádům na brazilské straně. Z této strany budete mít nejen dechberoucí úhel pohledu pro obdivování tohoto fantastického přírodního divu, ale budete okouzleni nesčetnými duhami i divokou bujnou vegetací okolních pralesů a množstvím tropických rostlin i zvířat. Nocleh v hotelu.
7. den: IGUAZU Po snídani přejezd do Argentiny k návštěvě národního parku z jejich strany. Projdeme se územím, jehož stezky prozkoumávají jiný pohled na vodopády. Budete je moci pozorovat z horní i spodní části. Jedna z hlavních atrakcí v Argentinském parku je cesta vlakem k návštěvě úchvatného kaňonu zvaného Garganta del Diabo (Ďáblův chřtán). Tento vodopád je určitě vrcholem prohlídky. Další oblíbenou vyhlídkou je Alvar-Nunes, odkud můžete obdivovat vodopády zvané Bosetti, San Martin a Dvě sestry. Důležité: Pro vstup do Argentiny může být vyžadováno vízum. O vízum je nutné předem požádat v původní zemi cestujících. Návrat do hotelu a nocleh.
8. den: IGUAZU-SALVADOR DE BAHIA Po snídani v hotelu transfer na letiště k letu do Salvador de Bahia. Přílet do Salvadoru, prvního hlavního města Brazílie, jehož dějiny jsou spjaty s životem černých otroků. Transfer do hotelu. Zbytek dne volno. Nocleh.
9. den: SALVADOR DE BAHIA Snídaně a dopolední odpočinek. Odpoledne začíná prohlídka tohoto fascinujícího města, která odhalí jeho historii, tradice a vývoj. Slavná městská čtvrť Pelourinho, se zachovalou koloniální architekturou, je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Procházka těsnými uličkami, míjíme radniční náměstí, kostel a opatství tzv. São Francisco dolů do místa, kde to žije – do místa s názvem Largo do Pelourinho – tato návštěva je absolutní nutnost. Večeře na rozloučenou v typické restauraci a možnost vychutnat si městskou čtvrť s její kouzelnou atmosférou v noci. Návrat do hotelu a nocleh.
10. den: SALVADOR DE BAHIA Snídaně v hotelu. Volný den. Možnost fakultativního výletu na Praia do Forte. Nocleh v hotelu.
11. den: SALVADOR DE BAHIA - ODLET Snídaně, případně volno na poslední nákupy a rozloučení se Salvadorem, transfer na letiště, odlet.
12. den: Přílet do Prahy

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: