Štýrsko - hory, termály a víno

Rakousko Rakousko Horní Rakousko

žádný termín od 5. června 2024

5 -denní zájezd

ubytování:hotel

doprava:autokarem

strava:snídaně

od 9 490 Kč

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

  • first minute 400 Kč do 31. 1. 2024

Cena zahrnuje

  • 4x nocleh - hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
  • 4x snídaně
  • doprava - klim. bus
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj: příplatek 1.100 Kč (příplatek: 1100 Kč)
FASCINUJÍCÍ ALPSKÁ PŘÍRODA
Štýrsko, "zelené srdce Rakouska", nabízí množství lákadel: Kouzelná krajina štýrských hor a vinic, pozoruhodná architektura, památky UNESCO, termální lázně, vinice, přírodní krásy, tradice... a na programu je od všeho něco. Pohoda v Hundertwasserových termálních lázních Bad Blumau, starobylý i moderní Štýrský Hradec, romantická vinná stezka, nejzajímavější jeskyně, nejkrásnější soutěska a největší skanzen Rakouska.

Program zájezdu

1. den: Odjezd časně ráno do Štýrského Hradce – Grazu, kde si prohlédneme historické centrum města na řece Mur. Můžeme začít na Schlossbergu, kam se můžeme prokličkovat parkem nebo využít strmou pozemní lanovku Schlossbergbahn. Od proslulé hodinové věže (Uhrturm), která se svými obřími hodinami platí za symbol města, se otevře nádherný pohled: jižním směrem se do dáli táhnou červené střechy starého města, namodralou linku řeky Mur lemují nábřežní promenády, a k severu uvidíte lesnaté svahy výběžků Alp. Tady si uvědomíte, že Graz je skutečnou branou do jižní Evropy. Labyrint historických uliček starého města nás dovede k dómu a monumentálnímu císařskému monumentu v sousedství, na hlavním náměstí uvidíme radnici a nedaleko je půvabná procházková trasa podél řeky. K zajímavostem platí s Landeszeughaus s největší zbrojnicí sbírka zbraní a brnění) na světě. Odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: Nejprve se vydáme k dnes nejstaršímu cisteriáckému klášteru na světě – ke klášteru Rein. Poté se vydáme na procházku největším rakouským skanzenem Stübing, kde najdeme selská stavení ze všech spolkových zemí malebně zasazená do krajiny. Lurgrotte je nejrozsáhlejší jeskyně Rakouska a v programu nesmí chybět ani krásný barokní zámek Eggenberg (UNESCO) s přilehlým parkem a unikátními zahradami. Návrat na nocleh.
3. den: Dnes si vyjedeme do St. Radegund, klimatických lázní v horském údolí na úpatí hory Schöckl, jejichž mírné klima a léčeivé prameny jsou známy již od dob monarchie. Většina z 22 místních zdrojů byla objevena v 19. století. Některé z nich jsou pojmenovány po dámách z vysoké společnosti, které lázně podporovaly. Výjezd lanovkou na vyhlídkový vrch Schöckl (1.445 m n. m.), procházka po pohodlné panoramatické cestě, možnost občerstvení v horské restauraci. Odpoledne vás čeká jedinečný zážitek: koupání v nejoriginálnějších rakouských termálních lázních Bad Blumau. Celý areál totiž navrhl věhlasný architekt Friedensreich Hundertwasser. Rozlehlý komplex je plný barev a nepravidelných tvarů - křivé zdi, nerovné podlahy, zvlněné střechy, na nichž roste tráva a stromy, okna a balkóny všech tvarů a velikostí, kachlové sloupy, zlaté kopule aj. Střechy osázené zelení, zaoblené tvary, čisté linie a barvy duhy vytvářejí na 40 ha velké „živé umělecké dílo“. V lázeňském komplexu se nachází „svět vulkánů“, který nabízí odpočinek a relaxaci na ploše 1200 m2. Nachází se zde Afroditiny lázně s masážním ostrovem, zahrada čtyř elementů, moderní solárium a restauraci. Síla léčebného pramene Vulkania s léčebným jezírkem, nejteplejšího (110 stupňů Celsia teplota na výstupu) a nejvíce mineralizovaného léčebného pramene ve Štýrsku, přitahuje návštěvníky. 3 prameny Kašpar, Melichar a Baltazar jsou léčebné a jsou vhodné jak ke koupání tak k pití a inhalaci. Návrat na nocleh.
4. den: Tento den nás čeká různorodý program. Nejprve navštívíme hřebčín Piber (UNESCO) Od roku 1920 se zde chovají koně pro Španělskou jezdeckou školu ve Vídni. Exkurze - Návštěvníci získají na mnoha zastávkách znalosti o historii chovu koní, mohou si v praxi vyzkoušet péči o koně, shlédnout ukázku kováře a především práci s koňmi a to jak na lonži, v sedle nebo ve spřežení. Poté se zastavíme v Bärnbachu, kde si prohlédneme mimořádný Hundertwasserův kostel s poutní cestou všech náboženství. Odpoledne navštívíme jednu z vinných oblastí, kterých je okolo Grazu zelá řada. Budete si moci užít romantiky vinné stezky v okolí Kitzecku, kde se nacházejí nejvýše položené vinice v Rakousku (600 m n. m.), je zde i vinařské muzeum. Nejdeme si čas na ochutnávky vín a místních specialit, projdeme se vinicemi. Návrat na nocleh.
5. den: Cesta za dalšími nej Štýrska: jeden z nejzajímavějších kostelů Thal (podivuhodný zmodernizovaný kostel sv. Jakuba se zelenou střechou a interiérem, vyzdobeným ve stylu fantastického realismu se zářícími duhovými barvami, dílo prof. Ernsta Fuchse), Mixnitz (místo s historií staré lokálky), Medvědí soutěska „Bärenschützklamm“ (bezesporu nejkrásnější soutěska Štýrska, od roku 1978 je chráněnou přírodní památkou, turistika soutěskou s dřevěnými schody a žebříky a můstky, vzácná flóra, kouzelné vodopády, letní příroda), možnost občerstvení, návrat do Prahy do půlnoci.

Novinky Erika Tour

Nabídky, novinky, informace...

Sledujte nás: