Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Německo > Zájezd č. 1005

TAJEMNÝ HARZ A REJ ČARODĚJNIC

Německo Německo
Termíny od 28.4.2017
Délka 4 dny
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování pension

od:5 715

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • 2x nocleh v hotelu / penzionu - dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl. se snídaní
 • doprava – klim. bus
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Příplatky

 • jednolůžkový pokoj - 980 Kč (příplatek: 980 Kč)
 • večeře - cena za 1 večeři 450 Kč (příplatek: 450 Kč)

Slevy

 • first minute 7% do 10. 1.
 • first minute 5% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3

Popis zájezdu

ROMANTICKÁ OBLAST SRN S POHÁDKOVOU SLAVNOSTÍ ČARODĚJNIC

Tajemná mystická atmosféra Harzu uchvátila německé velikány Goetha i Heineho a uchvátí i vás. Romanticky krásné pohoří bylo odedávna opředeno pověstmi a legendami a divoká údolí s pískovcovými skalami, krápníkové jeskyně, spousty hradů a zámků a výstavná historická města z hrázděných domů pohádkové atmosféře napomáhají. Není divu, že nejvyšší vrchol Harzu Brocken je neodmyslitelně spojen s Valpuržinou nocí. Podle legendy se každý rok 30. dubna slétají čarodějnice na košťatech a čarodějové na kozlech na Brocken a chlubí se napáchaným zlem a potom pokračuje nespoutaný sabat. V podvečer 30. dubna jsou všechna městečka v Harzu vyzdobena figurkami čarodějnic v různé velikosti - stojí v životní velikosti u dveří, zavěšené na domech i na stromech, za okny... A ty živé si oblékají své hábity, berou koště a vyrážejí na sabat - třeba na Brocken nebo na pekelnou výšinu Hexentanzplatz. A ty pohodlnější se jen tak loudají malebnými uličkami městeček a popíjejí medovinu nebo místní ovocné trnkové či bezinkové víno.

Ubytování: pension

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den: Odjezd večer, přejezd do SRN.
2. den:Quedlinburg (UNESCO), podél dlážděných uliček se tísní více než tisíc hrázděných domů (muzeum hrázděných domů), spolu se zachovalým středověkým opevněním, krásnými kostely a románskou katedrálou na hradním návrší tvoří pohádkový celek. Město Goslar - perla evropské románské architektury s císařskou falcí (UNESCO), malebné město se stovkami hrázděných domů, "pokladnice německých vladařů", kde po 300 let sídlili králové a císaři, pochází odtud i rod Siemensů (Siemenshaus). Důl na stříbrnou rudu Rammelsberg (UNESCO), možnost exkurze do štol z 18. a 19. stol. Bad Harzburg, nejluxusnější lázeňské středisko Harzu, koupel v termálních lázních Sole Therme nebo výjezd lanovkou Burgberg Seilbahn a nádherné výhledy a procházka ke zřícenině Harzburg - zbytky starého císařského hradu (11. -13. st.). Průjezd krásnou krajinou Harzu na nocleh.
3. den:Blankenburg - procházka rozlehlými barokními zahradami, zámek, pitoreskní městečko, možnost turistické trasy skalními útvary k Čertově stěně - Teufelsmauer - bizardní pískovcový útvar. Wernigerode - kouzelné město na úpatí Harzu, novoromantický zámek vysoko nad městem, radnice, lidové trhy, rytířská klání, slavnost čarodějnic, večerní vystoupení čarodějnic a reje na hradním nádvoří. Návrat na nocleh.
4. den: Oblast Rübelandského krasu, průjezd romantickým údolím řeky Bode, ocelářské městečko Thale – lanovkou na vyhlídky a výšinu Hexentanzplatz - doslova místo, kde tančí čarodějnice, údolí řeky Bode - stezka Hexensieg možnost různých tras 6-12 km) podél řeky a pískovcovými skalami, kolem peřejí, bohatá flóra - divoká romantika Harzu, popř. možnost vyjet druhou lanovku na protější vrch Rosstrappe – další legendární místo, možnosti individuální lehké turistiky s překrásnými výhledy na hluboké říční údolí. Gernrode - krásné hrázděné městečko s mimořádným předrománským (otónským) kostelem sv. Cyriaka pův. z 10. stroletí s hrobem markraběte Gera, unikátní muzeum kukačkových hodin. Odjezd do ČR a návrat do 23. hod. CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí a průběhu slavností.


Podobné zájezdy

 • 4 745 Německo Německo

  Berchtesgadenský národní park a jeho okolí patří k nejkrásnějším alpským krajinám…

  BAVORSKÉ POKLADY

  Termíny od 5.5.2018
  Délka 4 dny
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování pension
  od: 4 745
 • 5 590 Německo Německo

  OSTROV MAINAU A DALŠÍ PERLY BODAMSKÉHO JEZERA Ostrov Mainau je klenotem Bodamského…

  BODAMSKÉ JEZERO S ROZKVETLÝM RÁJEM KVĚTIN

  Termíny od 7.6.2018
  Délka 4 dny
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování pension
  od: 5 590
 • 3 340 Německo Německo

  S PLAVBAMI PO DUNAJI. Bavorsko je kouzelnou zemí, kde na každém kroku najdete něco…

  HVĚZDY BAVORSKA

  Termíny od 6.10.2018
  Délka 2 dny
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování pension
  od: 3 340