Rozšířené vyhledávání

Pouze LastMinute

Nacházíte se zde: Erika Tour > Francie > Zájezd č. 1003

ROMANTICKÉ KOUZLO ALSASKA – KRAJE VÍNA A KOUZLO CHRYZANTÉM

Francie Francie
Termíny od 30.10.2019
Délka 5 dní
Doprava autokarem
Strava snídaně
Ubytování hotel

od:6 710

Původní cena: 6 990 Kč

Vaše nejžádanější termíny

30.10.2019 st - 03.11.2019 ne 5 dní 6 710 Kč 6990 Kč objednej

Cena zahrnuje

 • 3x nocleh v hotelu - dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl. se snídaní
 • doprava – klim. bus
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • večeře: jedna večeře - platba u průvodce
 • informace: doporučené vstupné 75 EUR

Příplatky

 • příplatek na jednolůžkový pokoj 2.500 Kč (příplatek: 2500 Kč)

Slevy

 • first minute 6% do 10. 1.
 • first minute 4% do 10. 2.
 • first minute 3% do 10. 3.
 • Seniorská sleva 55+: 250 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Popis zájezdu

ROMANCE O VÍNĚ, KOUZLU ALSASKÝCH VESNIČEK A CHRYZANTÉMÁCH


Alsasko je krajem dobrého vína, vinic, malebné krajiny, okouzlujících středověkých měst a starobylých hradů. Podařilo se zde skloubit kulturu dvou národů jako snad nikde jinde v Evropě, a tak se zde budete cítit mimořádně příjemně, obzvláště když ještě ochutnáte zdejší speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v ranních hodinách do SRN do oblasti Schwarzwaldu do historického města Lahr, kde se koná nádherný festival chrysantém. Ty jsou prezentovány po městě ve formě květinových koberců, obrazců, tvarů a tematických parků, je jich to na 10.000. Odjezd na nocleh.
2. den:Kouzelné město Thann se skvostnou gotickou katedrálou, procházka k vinicím, které jsou údajně nejstrmější v Alsasku a víno se sklízí speciálním způsobem vyhlídková cesta Route de Cretes na Grand Ballon, lehce dosažitelný nejvyšší vrchol Vogéz (1.424 m) - jedinečný pohled na Alsasko, pokračování kolem jezer Lac Blanc a Lac Noir do městečka na úpatí Vogéz Lapoutroie, návštěva muzea pálenky s výkladem o výrobě alsaské „eau-de-vie“ včetně degustace a exkurze do sýrárny s ochutnávkou typického štiplavého vogézského sýru Munster. V podvečer si ještě prohledneme hrázděného městečko Kaysersberg. Nocleh.
3. den:Zastavíme se v Riquewihr – nejkrásnější vsi na vinné stezce a Ribeauvillé – půvabném městečku na úpatí tří hradů - obě jsou perly alsaských vinic na Cestě Route du vin. Colmar - malebné starobylé centrum této oblasti, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů. Eguisheim - pohádkové středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, uličky jsou plné pitoreskních hrázděných domů. Určitě se zastavíme na ochutnávku alsaských vín a sýrů přímo u vinaře a třeba vás zde čeká i překvapení. Nocleh.
4. den:Výhledy na Hrad Haut-Koenigsbourg nad vesnicí St. Hippolyte, který je dominantou Alsaska. Obernai – rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, projdeme si kouzelné zachovalé středověké centrum s hrázděnými domy. Štrasburk – „křižovatka Evropy“, okouzlí vás hrázděné domy, středověké strážní věže, katedrála Notre-Dame, kryté mosty a čtvrť s kanály „Petite France“ - fakultativně můžete absolvovat projížďku po kanálech řeky Ill. Odjezd do ČR.
5. den:Příjezd ráno


Podobné zájezdy

 • 5 750 Francie Francie

  NÁVŠTĚVA PAŘÍŽSKÝCH SKVOSTŮ! Paříž - perla mezi velkoměsty, kráska na Seině, město,…

  OKOUZLUJÍCÍ PAŘÍŽ

  Termíny od 27.3.2019
  Délka 5 dní
  Doprava autokarem
  Strava snídaně
  Ubytování hotel
  od: 5 750